Dokąd zmierzasz infrastrukturo?

Gdzie trafią pieniądze z Unii?
Ile z unijnych funduszy 2014-2020 przeznaczonych zostanie dla polskiej infrastruktury transportowej? Między innymi takiej tematyce przyświecać będzie organizowany podczas targów INTERMASZ (6-9 maja w Poznaniu) Kongres Infrastruktury Transportowej.
Już pierwszy dzień targów INTERMASZ (6 maja br.) będzie okazją do dyskusji na temat dalszego rozwoju naszego kraju w kontekście rozbudowy sieci infrastruktury transportowej. „Infrastrukturalny skok cywilizacyjny Polski – potencjał środków EU dla rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce” oraz „Perspektywa finansowa EU 2014-2020 – wykorzystać szansę dla rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce. Doświadczenia i dobre praktyki”, to tylko dwa z wielu tematów, na jakie w Poznaniu zostanie podjęta dyskusja z przedstawicielami najważniejszych urzędów państwowych jak i autorytetów z branży budownictwa infrastrukturalnego.
Jaka przyszłość czeka sieć polskich dróg i kolei? Jakich inwestycji, w związku z nową perspektywą Unijną, możemy się spodziewać?
Drogi bez zakrętów
„Drogownictwo – perspektywy inwestycyjne”. Taka tematyka przyświecać będzie drugiemu modułowi Kongresu Infrastruktury Transportowej. W tej części Kongresu dowiemy się m.in. o programie budowy dróg krajowych na lata 2014 – 2023, który zaprezentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z kolei dyskusję na temat przyszłości dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych dyskutować będzie można z przedstawicielami poznańskiego oddziału GDDKiA oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Kolej na kolej
Rozwój sieci kolejowej, dostosowanie jej do wymogów obecnych czasów, zwiększenie konkurencyjności kolei w stosunku do transportu drogowego – takie zadania wciąż stoją przed kolejnictwem. W jaki sposób środki przyznane nam z nowej perspektywy unijnej mogą wpłynąć na polepszenie jakości usług oferowanych przez kolej? Na temat przyszłości kolei będziemy mieli okazję porozmawiać podczas trzeciego modułu Kongresu Infrastruktury Transportowej, który odbędzie się w Poznaniu w ramach targów INTERMASZ (6-9 maja). W tej części Kongresu, przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych podejmą dyskusję na temat planowanych inwestycji zarówno w sieć tras krajowych jak i lokalnych.
W tym samym czasie zobaczyć będzie można największą w Polsce ofertę maszyn i sprzętu budowlanego, przygotowaną przez wystawców Targów INTERMASZ. Wśród setek maszyn, pojawią się także „polskie premiery”, czyli sprzęt po raz pierwszy prezentowany publiczności w naszym kraju! Warto podkreślić, że siedem spośród nowości zdobyło Złoty Medal MTP czyli najważniejszą nagrodę targową za innowacyjność.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!
>> Już dzisiaj zarejestruj się NA KONGRES INFRASTRUKTURY TRANSPORTOWEJ 2015! <<
>> Szczegółowy program Kongresu <<
Partnerzy Kongresu: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A., Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
Udostępnij
Facebook
LinkedIn
WhatsApp